Kõik, mis meiega lapsepõlves juhtus, iga puudutus, reaktsioon meie seksuaalsusele, on alateadvuses talletatud. Me oleme talletanud puudutused: ema ja isa puudutused, toitmise, potil istumise, embamise, mis kõik pääsevad valla, kui me loome intiimsuhte partneritega.

Sünnikogemus

See, kuidas inimesed sünnile reageerivad, mõjutab seda, kuidas me oma seksuaalsusse suhtume. Kui beebi tunneb sündimisel pettumust või midagi muud kui jäägitut rõõmu oma seksuaalsuse suhtes, võib ta üles kasvades olla selles osas segaduses.

Sündimisel on laps haavatav ja alasti ning teda ei ole varem puudutanud inimkäed. Kui puudutamine on karm või kui lapsesse suhtutakse pesemisel kui esemesse, võib ta hakata arvama, et puudutamine ei ole hea või teeb haiget. See, kuidas beebit puudutatakse, mängib olulist rolli selles, kuidas talle meeldib olla täiskasvanuna seksuaalselt puudutatud.

Kui lapse nabanöör lõigatakse läbi liiga kiiresti või järsult, võib laps otsustada, et hingamine on valus. Sellised beebid võivad hoida hinge kinni alati, kui nad puutuvad kokku millegi uue või valulikuga. Sageli hoiavad inimesed hinge kinni seksi ajal. Seks muutub palju paremaks, kui inimesed unustavad oma hirmu ja hingavad. Mida rohkem me hingame, seda nauditavam on seks.

Hinge kinni hoidmise harjumus tekib lapsel nabanööri lõikamisega. Seks toob pinnale inimese haavatavuse ja sünni ajal toimunu. Kontakti tekkimine lapse ja ema ning isa vahel on oluline aeg. See on aeg, mil lapsed teevad otsuse, kas jätkata üksikuna või siduda end teiste inimestega.

Laste toitmine ja seks

Minevikus viidi lapsed ema juurde vaid toitmise ajaks. Siis eraldati nad emast ja viidi lastetuppa tagasi. Seepärast õppisid lapsed, et neil tuleb oodata toitu, mõnu ja armastust, ja pärast selle kättesaamist tuli neil sellest eralduda. Suuremaks saades tundsid sellised beebid seost partneriga ainult seksi ajal ja siis eraldusid nad temast järsult. (Tuntud ühe-öö-suhete sündroom.)

Huvitav on ka see, et mehed, keda rinnaga ei toidetud, võivad eluaeg olla lummatud suure rinnaga naistest. Mehed, kes said sündimisest saadik kunsttoitu, on intervjuudes tunnistatud, et neid tõmbab suurerinnaliste naiste poole ning et see on neile omamoodi kinnisidee. Seksuaalsuhtes väikese rinnaga naistega tunnevad nad pettumust ja seda, et nende vajadused jäävad rahuldamata.

Lummuse põhjus peitub selles, et lapsepõlves tundusid ema rinnad tõeliselt suured! Mees, keda lapsena rinnaga toideti, huvitub samuti rindadest, aga teda erutavad ka naiste näod, jalad ja muud kehaosad. Lummatus suurtest rindadest ei ole nii tugev meestel, keda lapsena rinnaga toideti.

See, kas last toideti siis, kui ta tahtis, või graafikukohaselt, mängib olulist rolli armastuse kohta tehtavate otsuste juures. Näiteks võib inimene, keda lapsena toideti alati siis, kui ta seda nõudis, tunduda liiga nõudlik seksi, armastuse ja kiindumuse koha pealt, samas kui partner, keda toideti kindlatel kellaaegadel, võib arvata, et tuleb oodata seda, mida sa tahad. See dünaamika võib tekitada võitlust ja konflikte, kuna need kaks inimest ei suuda oma ajastamist ja elu kohta tehtavaid otsuseid sünkroniseerida.

Sünd, seks ja sina

On hämmastav, kui palju asju sünnib meie esimese kahe eluaasta jooksul, mida me teadlikult ei mäleta. Need kaks aastat on väga olulised meie ettevalmistamisel seksuaalsuseks ja sensuaalsuseks. Need otsused puudutavad meid kui seksuaalset olendit; naudingut ja tunnet, et mõnu on süütu; seda, mida me tahame ja kuidas ning millal me seda tahame; kuidas meile meeldib olla puudutatud; turvalisust ja seost teise inimesega.

On olemas otsene seos selle vahel, kas vanemad näitasid avalikkuse ees teineteise vastu tundeid üles ja selle vahel, kuidas lapsed suhtuvad tunnete näitamisse avalikus kohas. Täiskasvanud, kes ei olnud üles kasvades kunagi näinud vanemaid teineteise suhtes õrnust üles näitamas, ütlesid, et neil on raske avalikus kohas oma tundeid näidata.

Nii nagu sündimine, on ka seks väga haavatav hetk ohtra kallistamise, suudlemise ja inimestevahelise kontaktiga. See, kui palju teid puudutati, kõditati ja kui palju teiega mängiti, kui te olite väikelaps, määrab ära selle, kuidas te suhtute puudutamisse ja õrnusesse. Mõne inimese jaoks seostub seks hirmu ja piinlikkusega, nad kardavad näidata avalikkuse ees tundeid partneri vastu ja vastupidi.